Pas temperaturave të larta që po mbizotërojnë në Kosovë, një shi i madh e ka kapluar Mitrovicën në mesditën e sotme.

Në disa video që kanë dërguar lexuesit nga komuna e Mitrovicës shihet se sheshi është mbuluar nga breshëri dhe nga reshjet e shiut.

 

 

Po ashtu, edhe qyteti dukej zbrazur.

Ndryshe, nga “Prishtina Weather” është paralajmëruar se në vikend do të ulen temperaturat dhe priten reshje shiu në vise malore./IndeksOnline/

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *